Zagraniczni studenci z Europy Wschodniej „najprawdopodobniej mają pracę”

Aby otrzymywać bezpłatne powiadomienia o najświeższych wiadomościach w czasie rzeczywistym, wysyłane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej, zapisz się do naszych e-maili z najnowszymi wiadomościami

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze bezpłatne e-maile z najnowszymi wiadomościami

Dane sugerują, że wskaźniki zatrudnienia wśród studentów zagranicznych w Anglii i Walii są najwyższe w przypadku osób z Europy Wschodniej, przy czym ponad połowa osób z niektórych krajów wykonuje pracę równolegle ze studiami.

Wskaźniki są najwyższe w przypadku studentów urodzonych w Rumunii, gdzie prawie trzy czwarte (73,9%) jest zatrudnionych, a prawie dwie trzecie studentów urodzonych w Bułgarii (62,3%).

Ustalenia są jednymi z najnowszych danych, które mają zostać ujawnione ze spisu powszechnego, który odbył się 21 marca 2021 r.

W czasie przeprowadzania spisu w Anglii i Walii przebywało około 373 600 zagranicznych studentów urodzonych poza Wielką Brytanią, z czego jedna trzecia (32,6%) również pracowała.

Według Urzędu Statystyk Narodowych (ONS) „znacznie wyższy odsetek” studentów zagranicznych urodzonych w UE miał pracę (47,1%) niż tych urodzonych poza UE (24,6%).

Wysokie wskaźniki zatrudnienia wśród osób urodzonych w Europie Wschodniej przyczyniły się do różnicy w tych sumach.

Oprócz Rumunii i Bułgarii ponad połowa studentów zagranicznych urodzonych w Polsce (56,7%), Litwie (55,9%) i Łotwie (53,7%) stwierdziła, że ​​w dniu spisu była zatrudniona.

Rumunia była trzecim najczęstszym krajem urodzenia zagranicznych studentów w Anglii i Walii, stanowiąc prawie jedną dziesiątą wszystkich zarejestrowanych w spisie, za Indiami i Chinami (w obu przypadkach około jednego na dziewięć).

Wskaźniki zatrudnienia dla studentów z Indii i Chin były jednak znacznie niższe niż dla Rumunii i wyniosły odpowiednio 33,5% i 4,8%.

Wielu zagranicznych studentów urodzonych w UE przybyło przed zakończeniem swobodnego przemieszczania się, więc dane ze spisu ludności nie odzwierciedlają statusu studentów z UE w ramach systemu imigracyjnego po Brexicie, powiedział ONS.

Dane pokazują również, że jedna trzecia (33,9%) międzynarodowej populacji studentów w Anglii i Walii przebywała w Londynie w czasie spisu, co odpowiada 127 000 osób.

Południowo-wschodnia Anglia i West Midlands były regionami o największej populacji studentów zagranicznych poza Londynem, z odpowiednio 12% i 9,4% całości.

Po Indiach, Chinach i Rumunii najczęstszymi krajami urodzenia studentów zagranicznych były Nigeria, Polska, Włochy i Stany Zjednoczone.

Najczęstszym rodzajem pracy był handel hurtowy i detaliczny, w tym naprawa pojazdów samochodowych, który stanowił 18,5% zatrudnionych studentów zagranicznych.

Na kolejnych miejscach uplasowała się opieka zdrowotna i pomoc społeczna (16,8%), zakwaterowanie i usługi gastronomiczne (13%) oraz edukacja (12%).

Istniały zauważalne różnice między studentami urodzonymi w UE i studentami urodzonymi poza UE, przy czym zatrudnieni studenci spoza UE dwukrotnie częściej pracowali w służbie zdrowia i opiece społecznej niż studenci z UE.

Spis sklasyfikował studentów zagranicznych jako osoby urodzone poza Wielką Brytanią i nieposiadające brytyjskiego paszportu, które miały co najmniej 17 lat w chwili ostatniego przybycia do Wielkiej Brytanii i co najmniej 18 lat w dniu spisu oraz które były w pełni pełnoletnie -edukacja czasowa.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *