Juventus łagodzi obawy po tym, jak Wojciech Szczęsny skarżył się na palpitacje w klatce piersiowej

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Reading the Game Miguela Delaneya wysyłanego bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej

Zapisz się do bezpłatnego cotygodniowego biuletynu Miguel’s Delaney

Juventus złagodził obawy dotyczące Wojciecha Szczęsnego, deklarując, że bramkarzowi nic się nie stało po tym, jak opuścił mecz Ligi Europy ze Sportingiem, narzekając na kołatanie serca.

Były numer jeden Arsenalu opuścił boisko we łzach po 44 minutach ćwierćfinałowego remisu w pierwszym meczu, w którym Juventus wygrał 1: 0.

Ale Juventus szybko poinformował, że reprezentant Polski ma się dobrze, publikując na Twitterze: „Po pierwszej kontroli wszystko jest w porządku dla Teka (Szczesnego).

Juventus zapewnił sobie niewielką przewagę nad Portugalią w przyszłym tygodniu, kiedy Federico Gatti uderzył z bliskiej odległości w 73. minucie.

Manchester United odrzucił dominującą przewagę nad Sevillą, gdy późne bramki samobójcze Tyrella Malacii i Harry’ego Maguire’a zakończyły pierwszy mecz chaotycznym remisem 2: 2.

Szybka bramka Marcela Sabitzera w pierwszej połowie zapewniła United kontrolę, a Antony potrząsnął stolarką, gdy szukali zasłużonego trzeciego miejsca.

Ale United zgubili drogę w ostatniej kwarcie, a Sevilla zmniejszyła stratę o połowę sześć minut przed czasem, kiedy Malacia ostatecznie zamieniła dośrodkowanie byłego gracza Manchesteru City, Jesusa Navasa, do własnej siatki.

Następnie Maguire skierował niecelny strzał głową Youssefa En-Nesyriego obok Davida De Gei w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Było więcej złych wieści dla United z kontuzjami, które zmusiły środkowych obrońców Raphaela Varane’a i Lisandro Martineza, ze szczególnym zmartwieniem dla tego ostatniego, który zatrzymał się w agonii bez przeciwnika wokół siebie i wymagał pomocy z boiska.

Roma pod wodzą Jose Mourinho przegrała 1:0 na wyjeździe z Feyenoordem.

Mats Wieferr zapewnił zwycięstwo w 53 minucie, wbijając lewe skrzydło Oussamy Idrissiego w ziemię z 20 metrów, ale z wystarczającą siłą, by pokonać bramkarza Romy Rui Patricio.

Roma, która straciła napastnika reprezentacji Anglii Tammy’ego Abrahama z powodu kontuzji barku, żałowała niecelnego rzutu karnego Lorenzo Pellegriniego w pierwszej połowie, gdy włoski pomocnik uderzył w słupek.

Bayer Leverkusen i Union Saint-Gilloise zremisowały 1:1. Florian Wirtz wyrównał osiem minut przed czasem po tym, jak Victor Boniface wyprowadził belgijskich gości na prowadzenie tuż po przerwie.

West Ham zremisował pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Konferencyjnej Europy w Gent 1:1.

Danny Ings wykorzystał dośrodkowanie Jarroda Bowena tuż przed przerwą na swojego pierwszego gola w europejskich pucharach w swojej karierze.

Ale West Ham musiał wchłonąć presję Gent w drugiej połowie, a uderzający finisz Hugo Cuypersa w 56. minucie był najmniej zasłużony przez belgijskich gospodarzy.

Anderlecht wzmocnił nadzieje na spotkanie ze zwycięzcą tego remisu w półfinale, kiedy Michael Murillo i Majeed Ashimeru strzelili gole w wygranym u siebie 2:0 meczu z AZ Alkmaar.

W tych samych rozgrywkach Terem Moffi strzelił dwa gole dla Nicei w zremisowanym 2:2 meczu z Bazyleą w Szwajcarii.

Zeki Amdouni wyprowadził Basel z rzutu karnego w 26. minucie, ale Moffi dał Nice prowadzenie po pierwszej połowie. Główka Amdouniego na 19 minut przed czasem wyrównała sprawę.

Fiorentina wygrała 4:1 z Lechem Poznań po bramkach Arthura Cabrala, Nicolasa Gonzaleza, Giacomo Bonaventury i Jonathana Ikone, a dla Poznania strzelił Kristoffer Velde.