Organizacja szyjąca wielorazowe podpaski dla uchodźców otrzymuje status organizacji charytatywnej

Aby otrzymywać bezpłatne powiadomienia o najświeższych wiadomościach w czasie rzeczywistym, wysyłane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej, zapisz się do naszych e-maili z najnowszymi wiadomościami

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze bezpłatne e-maile z najnowszymi wiadomościami

Organizacja założona przez studentkę szyjącą wielorazowe wkładki okresowe dla uchodźców w jej kuchni podczas kwarantanny z powodu koronawirusa otrzymała status organizacji charytatywnej.

Ella Lambert, lat 23, z Chelmsford w hrabstwie Essex, studiowała języki na Uniwersytecie w Bristolu, kiedy nauczyła się szyć za pomocą filmów z YouTube.

Rozpoczęła projekt Pachamama w sierpniu 2020 roku i od tego czasu zbudowała globalną sieć 2000 wolontariuszy, którzy uszyli 100 000 kolorowych podkładek Pacha.

Przedmioty są dostarczane uchodźcom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji w 10 krajach, w tym w Libanie, Grecji, Pakistanie i Stanach Zjednoczonych.

Panna Lambert zamierza teraz założyć szkolne kluby szycia podkładek z epoki w ramach programu podobnego do nagrody Duke of Edinburgh w celu wyeliminowania ubóstwa i stygmatyzacji epoki.

Przemawiając po tym, jak projekt uzyskał status organizacji charytatywnej, powiedziała: „To takie ekscytujące.

„Po prostu nie sądziłem, że to się kiedykolwiek wydarzy. Kilka lat temu przeżyłem mały moment z żarówką, a dziś mamy tę piękną społeczność – to naprawdę śnieżna kula.

„Kiedy zaczynaliśmy, mieliśmy wolontariuszy, którzy chronili się lub czuli się odizolowani i byli w stanie znaleźć cel i być częścią światowej rodziny.

„Trzy lata temu ludzie tak naprawdę nie rozmawiali o okresie. Teraz jest to na porządku dziennym”.

W zeszłym roku pani Lambert pojechała do Polski, aby koordynować dystrybucję tysięcy podpasek do szpitali na Ukrainie i kobiet w obozach dla uchodźców.

Projekt Pachamama niedawno zaczął działać w Ugandzie, a odbiorcy twierdzą, że mogą teraz chodzić do szkoły podczas miesiączki dzięki podpaskom wielokrotnego użytku.

Panna Lambert cierpiała na wyniszczający ból miesiączkowy i nauczyła się szyć, aby pomóc innym cierpiącym z powodu ich miesiączki.

Niedawno ukończyła filologię hiszpańską na Uniwersytecie w Bristolu i obecnie pracuje w pełnym wymiarze godzin nad projektem Pachamama.

„Jestem naprawdę podekscytowana przyszłością” — dodała.

„Kiedy myślę o tym, jaki wpływ wywarliśmy w ciągu zaledwie trzech lat, kiedy nikt nie pracował nad tym w pełnym wymiarze godzin, myślę, że moglibyśmy potroić nasz wpływ. Chcemy wyeliminować ubóstwo menstruacyjne i piętno związane z okresem”.

Jej plany obejmują dalszy rozwój klubów Pacha, w ramach których uchodźcy i inne wrażliwe grupy szyją podpaski według projektów organizacji charytatywnej i sprzedają je, aby uzyskać dochód.

Panna Lambert chętnie zobaczy, jak nastoletni chłopcy i dziewczęta szyją podpaski w szkole, a także przywożą podkładki Pacha do większej liczby krajów.

Wolontariusze otrzymują wykroje do szycia i mogą wybrać kiedy i gdzie wykonać podkładki.

Ruth Smith, wolontariuszka, powiedziała: „Uwielbiam uczyć się ważnej umiejętności życiowej, wiedząc, że produkowane przez nas podpaski poprawiają godność i higienę kobiet w wielu różnych społecznościach”.

Nazwa projektu pochodzi od imienia bogini płodności Pachamamy, postaci czczonej przez rdzenną ludność Andów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *