Kylian Mbappe strzelił dwa gole, a Francja pokonała Holandię w eliminacjach Euro 2024

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Reading the Game Miguela Delaneya wysyłanego bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej

Zapisz się do bezpłatnego cotygodniowego biuletynu Miguel’s Delaney

Francja strzeliła trzy gole w pierwszych 22 minutach, pokonując Holandię 4:0 w Paryżu i zapewniając doskonały początek eliminacji do Euro 2024.

Bramki Antoine’a Griezmanna i Dayota Upamecano dały Francji dwa gole już po ośmiu minutach, zanim Kylian Mbappe dołożył trzecią bramkę i stracił gospodarzy z pola widzenia, mając zaledwie jedną czwartą meczu przeciwko drużynie Ronalda Koemana.

Mbappe ponownie zdobył bramkę na dwie minuty przed końcem, dzięki czemu zdobywcy drugiego miejsca w Pucharze Świata przejęli kontrolę nad swoją grupą kwalifikacyjną, podczas gdy ciężka porażka Holandii oznaczała, że ​​ponieśli zakłopotanie w pierwszym meczu Koemana od powrotu.

Gdzie indziej w grupie B, Grecja odniosła zwycięstwo 3: 0 na wyjeździe z Gibraltarem, po bramkach Giorgosa Masourasa, Emmanouila Siopisa i Anastasiosa Bakasetasa, dzięki czemu goście awansowali na drugie miejsce w tabeli przed Irlandią, która rozpoczyna kampanię przeciwko Francji w poniedziałek.

Romelu Lukaku ustrzelił hat-tricka, a Belgia pokonała na wyjeździe Szwecję 3:0, by zapomnieć o kłopotach z mundialu.

Byli z dala od czołówki swojej grupy przez Austrię, dla której Marcel Sabitzer z Manchesteru United strzelił dwa gole w wygranym 4:1 meczu z Azerbejdżanem.

Czechy wygrały swój pierwszy mecz z Polską w Pradze 3:1, strzelając dwa gole w pierwszych trzech minutach i dając tym samym pole position w grupie, podczas gdy Mołdawia i Wyspy Owcze zremisowały 1:1 w Kiszyniowie.

Dusan Tadic i Dusan Vlahovic strzelili gole w obu połowach i zapewnili Serbii zwycięstwo u siebie z Litwą 2:0. W tej samej grupie Bułgaria przegrała u siebie 1:0 z bałkańskim sąsiadem Czarnogórą.