Attenborough ujawnia cytat zainspirowany jego przemówieniem policjanta w Muzeum Historii Naturalnej

Zarejestruj się w wiadomości e-mail Independent Climate, aby otrzymywać najnowsze porady dotyczące ratowania planety

Otrzymuj nasz bezpłatny e-mail dotyczący klimatu

Sir David Attenborough ujawnił wiadomość w Muzeum Historii Naturalnej, która stwierdza: „Przyszłość świata przyrody, od którego wszyscy jesteśmy zależni, jest w naszych rękach”.

Muzeum w South Kensington w Londynie powiedziało, że słowa wypisane z brązu na wschodniej rampie wagonu przed głównym wejściem były inspirowane przemówieniem Sir Davida wygłoszonym na Cop24, ale nie zostały odczytane dosłownie.

Podczas odsłonięcia 97-letni przyrodnik powiedział: „Każdy z nas musi pielęgnować otaczający nas świat przyrody, od rozległych terenów wiejskich po małe skrawki zieleni w naszych miastach.

„Mam nadzieję, że Urban Nature Project i nowe ogrody w muzeum przeniosą naukę na świeżym powietrzu i zainspirują młodych ludzi do dalszego doceniania, rozumienia i wspierania świata przyrody na wyciągnięcie ręki i daleko poza nim”.

Sir David przemawiał podczas 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC), powszechnie znanej jako Cop, w Katowicach, w Polsce, około pięć lat temu.

W 2018 roku zwrócił uwagę na kwestię zmian klimatu, mówiąc: „Jeśli nie podejmiemy działań, na horyzoncie czeka upadek naszych cywilizacji i wyginięcie znacznej części świata przyrody”.

Sir David dodał: „Ludzie przemówili. Liderzy świata, musicie przewodzić.

„Kontynuacja naszych cywilizacji i świata przyrody, od którego jesteśmy zależni, jest w twoich rękach”.

Odsłonięcie napisów z brązu stanowi część projektu muzeum, którego celem jest przekształcenie ogrodów w centrum miejskiej przyrody i różnorodności biologicznej.

Istniejący ogród dzikiej przyrody zostanie powiększony, aby podwoić powierzchnię rodzimych siedlisk na terenie, w celu lepszego wspierania, monitorowania i zarządzania różnorodnością życia zwierząt i roślin.

Nowe przestrzenie zewnętrzne obejmują naturalnej wielkości Diplodocus z brązu zanurzony w jurajskim krajobrazie, a także inne wystawy przedstawiające historię złożonego życia ewoluującego na Ziemi od 540 milionów lat temu do dnia dzisiejszego.

Ogrody będą również domem dla czujników naukowych, które gromadzą środowiskowe DNA i dane akustyczne, aby monitorować przyrodę i zwiększać jej ochronę.

Dr Douglas Gurr, dyrektor Muzeum Historii Naturalnej, powiedział: „Byliśmy zaszczyceni, mogąc powitać Sir Davida Attenborough w muzeum, aby odsłonić jego potężne i inspirujące słowa, które przeoczą nasze nowe ogrody.

„Wiedząc, że Wielka Brytania jest jednym z najbardziej zubożonych w przyrodę krajów na świecie, ochrona dzikiej przyrody w naszych przestrzeniach miejskich jest ważniejsza niż kiedykolwiek.

„Dzięki miejskiemu projektowi przyrodniczemu muzeum zachęca odwiedzających i młodych ludzi do odkrywania historii naturalnej w nowy sposób, dając im narzędzia do patrzenia w przyszłość i ochrony przyrody w miastach”.

Sir David, znany z podkładania głosu do filmów przyrodniczych BBC, takich jak Błękitna planeta i Planeta Ziemia, wcześniej współpracował z muzeum.

Ożywił obiekty z eksponatów muzeum podczas filmu dokumentalnego Sky One z 2014 roku Natural History Museum Alive Davida Attenborougha przy użyciu technologii CGI.

Następnie muzeum uruchomiło przewodnik po wirtualnej rzeczywistości z Sir Davidem, w którym został odtworzony cyfrowo, a publiczność mogła obejrzeć rzadkie i bezcenne przedmioty z jego kolekcji.

W tym roku na BBC iPlayer pojawił się film dokumentalny Saving Our Wild Isles, w którym Sir David opowiada historie ludzi próbujących walczyć z problemami środowiskowymi w Wielkiej Brytanii.

Nowe ogrody w Muzeum Historii Naturalnej mają zostać otwarte wiosną 2024 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *