L&G zatrudnia szefa Santander na Europę jako nowego dyrektora generalnego

Aby otrzymywać bezpłatne powiadomienia o najświeższych wiadomościach w czasie rzeczywistym, wysyłane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej, zapisz się do naszych e-maili z najnowszymi wiadomościami

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze bezpłatne e-maile z najnowszymi wiadomościami

Ubezpieczyciel Legal & General mianował szefa europejskiego regionu Banco Santander, Antonio Simoesa, nowym dyrektorem naczelnym, który zastąpi długoletniego szefa Sir Nigela Wilsona, gdy ten przejdzie na emeryturę.

Pan Simoes obejmie stanowisko 1 stycznia, a Sir Nigel pozostanie dyrektorem naczelnym do tego czasu i pracuje nad sprawnym przekazaniem.

L&G poinformowało, że nominacja jest następstwem „rygorystycznych, globalnych” poszukiwań następcy po tym, jak Sir Nigel ogłosił swoje plany przejścia na emeryturę w styczniu tego roku, kierując grupą od 2012 roku.

Sir John Kingman, prezes L&G, powiedział: „Antonio ma imponujące osiągnięcia przywódcze na najwyższym szczeblu usług finansowych, pracując w złożonych, globalnych organizacjach.

„W znakomitej dziedzinie wyróżniała się jego energia, ambicja i jasność myślenia strategicznego, a także silne przekonanie o pozytywnej roli, jaką biznes powinien odgrywać w społeczeństwie”.

W swojej obecnej roli, pan Simoes kieruje działalnością hiszpańskiego banku Santander w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii i Polsce, pracując w bankowości detalicznej i komercyjnej, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, zarządzaniu majątkiem i ubezpieczeniach.

Funkcję tę pełni od września 2020 roku.

To krytyczny czas dla naszej branży, klientów i klientów, z nowymi technologiami, zmieniającą się dynamiką społeczną i szerszymi siłami gospodarczymi, które stawiają przed nami nowe wyzwania i możliwości, które wymagają od nas wszystkich dostosowania się i ewolucji

Nowy dyrektor generalny ds. prawnych i ogólnych, Antonio Simoes

Zanim dołączył do Santander, przez 13 lat pracował w HSBC, w tym jako dyrektor generalny Wielkiej Brytanii i Europy, a ostatnio dyrektor generalny globalnej bankowości prywatnej.

Jest byłym partnerem McKinsey & Company.

Pan Simoes powiedział, że przejmuje stanowisko w L&G na „ważny następny rozdział”.

Powiedział: „To krytyczny czas dla naszej branży, klientów i klientów, z nowymi technologiami, zmieniającą się dynamiką społeczną i szerszymi siłami gospodarczymi, które przedstawiają nowe wyzwania i możliwości, które wymagają od nas wszystkich dostosowania się i ewolucji”.

Pan Simoes otrzyma pensję w wysokości 1,2 miliona funtów na swoim stanowisku w L&G, a grupa powiedziała, że ​​jego pierwszy przegląd wynagrodzeń odbędzie się w 2025 roku.

Będzie uprawniony do rocznej premii do potencjalnej kwoty 2,4 miliona funtów oraz długoterminowych nagród motywacyjnych o maksymalnej wartości 3,5 miliona funtów rocznie, w zależności od wyników.

L&G jest jednym z największych inwestorów instytucjonalnych w Wielkiej Brytanii, zarządzającym aktywami o wartości ponad 1,2 biliona funtów.

Założona w 1836 roku, jest wyceniana na giełdzie na około 15,6 miliarda funtów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *