UEFA zamknie lukę w umowach pozwalającą klubom na rozłożenie kosztów transferów

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Reading the Game Miguela Delaneya wysyłanego bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej

Zapisz się do bezpłatnego cotygodniowego biuletynu Miguel’s Delaney

UEFA ma zamiar zamknąć w środę lukę umożliwiającą klubom rozłożenie kosztów dużych opłat transferowych na długie kontrakty.

Chelsea zwróciła na siebie uwagę w ostatnich dwóch oknach transferowych, podpisując kontrakty z graczami na długie umowy, w tym za 107 milionów funtów styczniowego rekruta Enzo Fernandeza na ośmioipółletni kontrakt.

The Blues zrobili to, aby rozłożyć koszty transferu na dłuższy okres czasu i dostosować się do przepisów finansowych UEFA, co jest obecnie dozwolone.

Rozumie się jednak, że komitet wykonawczy UEFA zaktualizuje regulamin na środowym posiedzeniu. Oczekuje się, że nie będzie limitu długości kontraktu, ale koszt ewentualnej opłaty transferowej będzie musiał zostać rozłożony na maksymalnie pięć lat.

Agencja informacyjna PA rozumie, że Exco nie przeanalizuje ponownie polityki UEFA dotyczącej posiadania wielu klubów podczas spotkania w tym tygodniu, mimo że staje się to coraz bardziej sporną i kontrowersyjną kwestią w grze.

Jednak klubowy organ kontroli finansowej UEFA (CFCB) spotyka się w tym tygodniu, aby przeanalizować indywidualne przypadki, w których może dojść do konfliktu w ramach istniejących zasad własności wielu klubów w rozgrywkach w przyszłym sezonie.

PA rozumie, że CFCB patrzy na Brighton i belgijski klub Union St Gilloise, które zakwalifikowały się do Ligi Europy w następnym sezonie i oba są własnością Tony’ego Blooma, a także Toulouse i AC Milan, które są własnością amerykańskiej firmy inwestycyjnej RedBird Capital .

Decyzja CFCB spodziewana jest pod koniec tygodnia.

Pomijając kwestie finansowe, Exco zdecyduje, w którym miejscu odbędzie się finał Ligi Mistrzów Kobiet 2025.

Stadion Jose Alvalade w Lizbonie rywalizuje ze stadionem Vodafone w Stambule o prawo do bycia gospodarzem.

Zostaną również wyłonieni gospodarze finałów Ligi Konferencyjnej Europy w 2024 i 2025 roku. Oczekuje się, że OPAP Arena, siedziba AEK Ateny, będzie gospodarzem jednego z nich, podczas gdy Tarczyński Arena we Wrocławiu, Polska, drugi.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *