Zabójca studenta nazwał tchórzem po odmowie stawienia się na wydanie wyroku

Aby otrzymywać bezpłatne powiadomienia o najświeższych wiadomościach w czasie rzeczywistym, wysyłane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej, zapisz się do naszych e-maili z najnowszymi wiadomościami

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze bezpłatne e-maile z najnowszymi wiadomościami

Mężczyzna, który zasztyletował swoją byłą dziewczynę w alejce, został okrzyknięty przez siostrę swojej ofiary „prawdziwym tchórzem” za odmowę stawienia się przed sądem w celu uwięzienia.

Dennis Akpomedaye, lat 30, próbował odciąć głowę byłej dziewczynie Annie Jędrkowiak, zadając jej prawie 40 ciosów nożem na Ealing w zachodnim Londynie, po tym jak prześladował ją w swoim domu w Newport w Południowej Walii w maju ubiegłego roku.

Ubrany w kominiarkę i z założonym kapturem czekał, aż 21-latka, znana jako Ania, skończy swoją zmianę w restauracji Las Iguanas, po czym ruszył za nią i młodym mężczyzną.

Akpomedaye był nieobecny w środę, ponieważ został skazany na dożywocie w Kingston Crown Court na minimalny okres 29 lat, ponieważ nie był obecny na rozprawie, która zakończyła się skazaniem go za morderstwo.

Były sekretarz sprawiedliwości Dominic Raab zobowiązał się do uniemożliwienia osobom skazanym za najpoważniejsze przestępstwa odmowy stawienia się przed rodzinami swoich ofiar po serii spraw, które wywołały oburzenie.

Siostra pani Jędrkowiak, 39-letnia Katareyna Głowacka, która mieszka w Wielkiej Brytanii, powiedziała, że ​​wyrok Akpomedaye powinien być dłuższy, ponieważ stanowi on „zagrożenie” dla społeczeństwa.

Mówiąc o jego nieobecności w sądzie, dodała: „To po prostu pokazuje jego prawdziwy charakter, że jest prawdziwym tchórzem.

„Popełnił przestępstwo, ale nie jest w stanie spojrzeć nam w oczy, nie jest w stanie spojrzeć nam w oczy.

„Dla mnie osobiście to naprawdę brak szacunku, że zabił moją siostrę i nie okazał skruchy.

„Nigdy nie oświadczył, dlaczego to zrobił, po prostu ją zabił i żył tak, jakby nigdy nic się nie stało, co jest okropne”.

Płakała w sądzie, gdy odczytano jej oświadczenie opisujące jej „rozpacz, bezradność i całkowite niedowierzanie”.

Serce mi pęka, że ​​mój mały synek nigdy nie pozna swojej ciotki

Katarzyny Głowackiej

Powiedziała: „Ja też jestem bardzo zła. Zostałem okradziony z możliwości posiadania siostry w moim życiu”.

Pani Głowacka, która była w ciąży, gdy zmarła jej siostra, dodała: „To bolesne, że mój mały synek nigdy nie pozna swojej ciotki”.

Powiedziała, że ​​jej „inteligentna, wytrwała i ambitna” siostra była również „opiekuńcza, miła i troskliwa” i była utalentowaną muzykiem.

Mieszkająca w Polsce matka pani Jędrkowiak, Danuta, powiedziała w oświadczeniu odczytanym przed sądem: „On, ten morderca, wciąż żyje i będzie żył jeszcze przez wiele lat, mimo że odebrał życie mojej córce”.

Powiedziała, że ​​„barbarzyński” sposób, w jaki zmarła jej córka, oznaczał, że jej serce „złamało się z żalu i rozpaczy”.

Jack Maskell, lat 21, który pracował w Las Iguanas, spacerował z panią Jędrkowiak, kiedy została zamordowana po tym, jak para stała się „czymś więcej niż przyjaciółmi”.

Powiedział przed sądem: „Zostałem z nieopisanymi wspomnieniami, których nigdy nie można wymazać.

„Było ciemno i okrutnie. Nigdy nie odzobaczę tego, co jej zrobił.

Sędzia Rajeev Shetty powiedział rodzinie pani Jędrkowiak: „Byliście obecni w sądzie przez cały proces i wyrok i słyszeliście najbardziej bolesne dowody ostatnich chwil Ani.

„Nie mogę sobie wyobrazić przerażenia i zmartwienia, jakie przeżyliście i wiem, jak zostało powiedziane, że przedwczesna śmierć Ani pozostawi w waszym życiu wyrwę, której nie da się już zamknąć.

„Mogę powiedzieć, że zachowałeś się z godnością. Wyrok nie może wiele pomóc w żałobie lub wyzdrowieniu, poza tym, że mam nadzieję, że przynajmniej zakończy proces wymierzania sprawiedliwości”.

Akpomedaye, która urodziła się w Nigerii, poznała Jędrkowiak przez Internet w styczniu 2021 roku i spotykali się przez około rok, zanim zakończyła związek.

Na kilka tygodni przed jej morderstwem Akpomedaye, który nie mógł zaakceptować zerwania, zaczął próbować nią manipulować, grożąc samobójstwem.

Broniący się Kerim Fuad KC powiedział: „To naprawdę tragiczne i okropne, że związek, który kiedyś był tak pełen nadziei i miłości, mógł dojść do tego.

„Zdjęcia, które zostały pokazane ławie przysięgłych, przedstawiające oskarżonego i panią Jędrkowiak, mówią o szczęściu, miłości i nadziei na przyszłość.

„Jej życie miało zakończyć działanie oskarżonej, zrodzone z odrzucenia i zazdrości”.

Powiedział sądowi, że Akpomedaye „powoli wpadał w ciemną dziurę”, żył w „nędzy” robactwa i borykał się z trudnościami finansowymi.

Na kilka tygodni przed zabójstwem powiedział pani Jędrkowiak: „Będziemy razem bez względu na wszystko. Znajdę cię.”

Policja twierdzi, że nigdy nie okazał skruchy za morderstwo, odmawiając odpowiedzi na pytania funkcjonariuszy lub stawienia się w sądzie na rozprawę lub wydanie wyroku.

Obiecane prawo mające na celu wywieranie presji na zabójców, aby pojawili się w sądzie w celu wydania wyroku, może zostać odłożone na półkę po tym, jak premier Rishi Sunak odmówił zaangażowania się w ustawodawstwo na początku tego miesiąca.

Thomas Cashman został skazany na dożywocie z minimalnym wyrokiem 42 lat za śmiertelne postrzelenie dziewięcioletniej Olivii Pratt-Korbel w jej domu w Dovecot w Liverpoolu, podczas ścigania innego dilera narkotyków.

Napastnik seksualny Jordan McSweeney zamordował 35-letnią absolwentkę prawa Zarę Aleenę, gdy wracała do domu w Ilford we wschodnim Londynie i został skazany na dożywocie z minimalnym okresem 38 lat.

Koci Selamaj otrzymał dożywocie na co najmniej 36 lat za zamordowanie nauczycielki szkoły podstawowej Sabiny Nessy po tym, jak pojechał do Londynu w celu przeprowadzenia ataku na przypadkową kobietę.

Wszyscy odmówili stawienia się w sądzie w celu wydania wyroku, a wyroki były wydawane pod ich nieobecność.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *