Belgijski duet odłożył na bok różnice, aby wyprzedzić Chiny we Frankfurcie

Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu sportowego, aby otrzymywać najświeższe informacje na temat wszystkiego, od kolarstwa po boks

Zarejestruj się w naszym bezpłatnym sportowym e-mailu, aby otrzymywać najświeższe informacje

Kim Huybrechts i Dimitri Van den Bergh odłożyli na bok spory i poprowadzili Belgię do drugiej rundy Pucharu Świata w rzutkach we Frankfurcie.

Duet wygrał mecz otwarcia z Finlandią w czwartek wieczorem, ale pęknięcia w ich związku pojawiły się natychmiast po tym, a Huybrechts przyznał, że nie „dogaduje się” z Van den Berghem, który również powiedział, że między nimi jest „coś osobistego”.

Ale próbując uniknąć wojny domowej w rozgrywkach PDC, postawili zjednoczony front przed piątkowym meczem z Chinami.

Napisali we wspólnym oświadczeniu na Twitterze: „Po wygranej zeszłej nocy w World Cup of Dart, usiedliśmy, aby omówić nasze ostatnie różnice.

„Chociaż niektóre kwestie pozostają do rozwiązania w odpowiednim czasie, oboje jesteśmy w pełni zaangażowani, aby jako zespół zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać Puchar Świata w rzutkach dla Belgii i reprezentować siebie, nasze rodziny i nasz kraj w najlepszym świetle .

„To zaczyna się od dzisiejszego meczu z Chinami, a teraz skupiamy się na przygotowaniach do meczu jako zespół”.

Harmonia była potrzebna w zaciętym meczu, a Van den Bergh wykonał pod presją 86 punktów w decydującym meczu, aby odnieść zwycięstwo 4-3.

Obrońcy tytułu, Australia, jeszcze nie odpuścili i wygrali 4: 0 z Gibraltarem, podczas gdy Chorwacja odniosła 4: 1 zdenerwowane zwycięstwo nad Republiką Irlandii.

Gospodarze, Niemcy, bezpiecznie przechodzą, pokonując Japonię 4:0, a Polska ustanowiła nową rekordową średnią 118,1 w wygranym 4:1 meczu z Litwą.

Gdzie indziej odniosły zwycięstwa Francja, Republika Południowej Afryki, Kanada, Łotwa, Szwecja i Filipiny, podczas gdy Dania przegrała z USA, ale wciąż awansowała.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *