NHS okrzyknięty „kamieniem węgielnym życia narodowego” podczas ceremonii w Opactwie Westminsterskim

Aby otrzymywać bezpłatne powiadomienia o najświeższych wiadomościach w czasie rzeczywistym, wysyłane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej, zapisz się do naszych e-maili z najnowszymi wiadomościami

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze bezpłatne e-maile z najnowszymi wiadomościami

NHS została uznana za „kamień węgielny życia narodowego” podczas specjalnej uroczystości rocznicowej w Opactwie Westminsterskim.

Premier Rishi Sunak oraz książę i księżna Edynburga byli jednymi z czołowych uczestników środowego wydarzenia w Londynie, które obchodziło 75 lat pracowników NHS od jej założenia.

Zarówno pan Sunak, jak i przywódca Partii Pracy, Sir Keir Starmer, wygłosili lekcje z Biblii, a sekretarz ds. edukacji Steve Barclay podziękował również tym, którzy wspierali służbę i przyczynili się do jej powstania.

Amanda Pritchard, dyrektor naczelna NHS England, powiedziała w swoim przemówieniu: „Od dnia założenia NHS nieustannie wprowadza innowacje i dostosowuje się do zmieniających się potrzeb naszych pacjentów i społeczności.

„Ostatnie lata przyniosły globalny kryzys zdrowotny, który zdarza się raz na sto lat, i bezprecedensowe wyzwania. Ale przez cały czas nasi pracownicy, wolontariusze i partnerzy w całym kraju nadal robią to, co potrafią najlepiej – opiekują się pacjentami i ich bliskimi.

„Czyniąc to, zapewnili narodowi latarnię nadziei w mrocznych i niepewnych czasach. Nic więc dziwnego, że NHS pozostaje instytucją, która sprawia, że ​​nasz naród jest najbardziej dumny z bycia Brytyjczykami – kamieniem węgielnym życia narodowego i naszej wspólnej tożsamości”.

Nabożeństwo rozpoczęło się procesją, w której uczestniczyli książę i księżna – książę Edward i żona Sophie – oraz Krzyż Jerzego, podarowany NHS w zeszłym roku przez nieżyjącą już królową Elżbietę II.

Zanim całe opactwo wstało, by zaśpiewać hymny, przemówienia wygłosili Dame Elizabeth Anionwu, pierwsza brytyjska pielęgniarka specjalizująca się w leczeniu anemii sierpowatej, oraz Ellie Orton OBE, dyrektor generalny NHS Charities Together.

Po odczytach pana Sunaka i sir Keira pani Pritchard przemówiła z ambony do 1500 obecnych.

Dziekan Westminster, bardzo wielebny, dr David Hoyle, powiedział w swoim kazaniu: „NHS nie jest ważny tylko dlatego, że wytrzymuje próbę czasu. Ma znaczenie, ponieważ mówi coś o tym, kim chcemy być.

„To coś więcej niż dzisiejsza historia, więcej niż ambicja. Dziś chodzi o naszą nadzieję, o naszą wiarę”.

Podziękowania i modlitwy złożyli pan Barclay i inne czołowe osobistości związane ze zdrowiem, podczas gdy specjaliści pediatrzy, dr Martin English i dr Michael Griksaitis, opowiedzieli historię personelu NHS wydobywającego ukraińskie dzieci chore na raka z Polski do Wielkiej Brytanii po inwazji Rosji na ich kraj.

Końcowe śpiewanie God Save The King zakończyło nabożeństwo, a dzwony opactwa biły głośno, gdy goście wychodzili.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *