Oficjalny rewanż Anthony Joshua vs Dillian Whyte – osiem lat po ostatnim starciu

Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu sportowego, aby otrzymywać najświeższe informacje na temat wszystkiego, od kolarstwa po boks

Zarejestruj się w naszym bezpłatnym sportowym e-mailu, aby otrzymywać najświeższe informacje

Anthony Joshua i Dillian Whyte zmierzą się w rewanżu, który szykuje się od ośmiu lat, kiedy zmierzą się w O2 Arena 12 sierpnia.

Brytyjscy zawodnicy wagi ciężkiej walczyli ze sobą dwukrotnie w przeszłości, a Joshua znokautował Whyte’a w 2015 roku, po tym jak ten ostatni pokonał „AJ” podczas amatorskich karier pary.

Teraz starzy rywale ponownie zmierzą się w Londynie, ponieważ Joshua chce pozostać na dobrej drodze do zimowej walki z Deontayem Wilderem.

„Jasno powiedziałem, że moim planem jest być aktywnym w tym roku”, powiedział Joshua w czwartek. „12 sierpnia to data, będę gotowy do walki. Z niecierpliwością czekam na interesy”. Tymczasem Whyte powiedział: „Nie mogę się doczekać powrotu do londyńskiego O2 i wyruszenia na wojnę. Jest 1-1, więc to jest decydujące!”

Joshua (33 l.) i Whyte (35 l.) wezmą udział w walce po zwycięstwie przez decyzję nad Jermaine Franklinem. AJ wypunktował Amerykanina w kwietniu, po tym jak Whyte zrobił to samo w listopadzie.

Wyniki te oznaczały bardzo potrzebne zwycięstwa obu Brytyjczyków; pokonując Franklina, Joshua odbił się od dwóch porażek z rzędu z Ołeksandrem Usykiem, podczas gdy Whyte został pokonany przez Tysona Fury’ego w swojej poprzedniej walce.

Pierwsza porażka Joshuy z Usykiem we wrześniu 2021 roku sprawiła, że ​​33-latek stracił zunifikowane tytuły wagi ciężkiej, które Usyk zachował w rewanżu w sierpniu ubiegłego roku. Niepokonany Ukrainiec wygrał oba pojedynki na punkty. W międzyczasie Whyte walczył z Furym o tytuł WBC wagi ciężkiej w kwietniu ubiegłego roku, kiedy przegrał przez nokaut ze swoim rodakiem.

Jeśli Joshua będzie w stanie ponownie pokonać Whyte’a, oczekuje się, że zmierzy się z Amerykaninem Wilderem w Arabii Saudyjskiej w grudniu lub na początku 2024 roku.

Wcześniej w czwartek ogłoszono, że 26 sierpnia w Polsce Usyk będzie bronił pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej przeciwko Danielowi Dubois.

Kliknij tutaj, aby zasubskrybować kanał The Independent’s Sport na YouTube, gdzie znajdziesz wszystkie najnowsze filmy sportowe.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *