Przegląd wiadomości AP o 3 nad ranem

Zarejestruj się, aby otrzymywać codzienny e-mail Inside Washington, aby otrzymywać ekskluzywne relacje i analizy ze Stanów Zjednoczonych na swoją skrzynkę odbiorczą

Otrzymuj nasz bezpłatny e-mail Inside Washington

Oto najnowsze plany zasięgu AP, najważniejsze artykuły i treści, które można promować. Cały czas EDT. Aby uzyskać najświeższe informacje na temat zasięgu AP, odwiedź Plan pokrycia.

—————————

TYLKO W AP

—————————

GŁOSOWANIE AP – Niewielu republikanów ma duże zaufanie do tego, że głosy zostaną dokładnie zliczone w przyszłorocznym konkursie prezydenckim, co sugeruje, że lata ciągłych ataków Donalda Trumpa i jego sojuszników na wybory zebrały żniwo. Nowa ankieta przeprowadzona przez Associated Press-NORC Center for Public Affairs Research pokazuje, że zaledwie 22% Republikanów ma wysokie zaufanie do liczby głosów w 2024 r., w porównaniu z 71% Demokratów. Christina A. Cassidy i Linley Sanders. WYSŁANO: 1090 słów, zdjęć.

——————————

KULTOWE HISTORIE

——————————-

SZCZYT NATO — Szczyt NATO rozpoczyna się z nowym rozmachem po wycofaniu przez Turcję sprzeciwu wobec przystąpienia Szwecji do sojuszu. To krok w kierunku jedności, którą zachodni przywódcy chętnie demonstrowali w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Autorzy: Chris Megerian, Seung Min Kim i Karl Ritter. WYSŁANO: 850 słów, zdjęcia. NADCHODZĄCE: Aktualizacje w ciągu dnia; wydarzenia rozpoczynają się o 3:15 rano EDT. Z NATO-NAJNOWSZE. Zobacz WIĘCEJ O NATO poniżej.

ROSJA-UKRAINA-WOJNA-DŁUGA UCIECZKA — Niektórzy Ukraińcy żyjący pod rosyjską okupacją są tak zdesperowani, by uciec, że podejmują długie, okrężne i niepewne podróże przez Rosję, aby powrócić na terytorium okupowane przez Ukraińców. Rima Yaremenko wyruszyła w 3000-kilometrową odyseję tylko po to, by znaleźć się w zasięgu wzroku od miejsca, w którym rozpoczęła się jej podróż, przejeżdżając przez Rosję, Łotwę i Polskę, zanim osiedliła się za Dnieprem ze swojego oblężonego rodzinnego miasta Oleshky. Autorzy: Samya Kullab i Hanna Arhirova. WYSŁANO: 1230 słów, zdjęć. Z WOJNĄ ROSJA-UKRAINA — dowódcy rosyjskiego najemnika Prigożyna spotkali się z Putinem po krótkotrwałym buncie, przysięgając lojalność.

POWODZIA NA PÓŁNOCNYM WSCHODZIE – Szybkie zespoły ratownictwa wodnego i lokalni urzędnicy w Vermont przygotowali się na więcej opadów i powodzi we wtorek po uporczywych ulewnych deszczach, które zalały stan i inne części północnego wschodu, uwalniając szybko płynące wody, które zmyły drogi, uwięziły mieszkańców w ich domach i zakłócony przejazd. Jedna osoba zginęła w Nowym Jorku, gdy próbowała opuścić zalany dom. Lisa Rathke i John Minchillo. WYSŁANO: 860 słów, zdjęć, filmów, audio.

EKSTREMALNE POWODZIE KLIMATYCZNE — Śmiertelne powodzie nawiedziły jednocześnie Indie, Japonię, Chiny, Turcję i północno-wschodnie Stany Zjednoczone. Naukowcy od dawna ostrzegają, że w ocieplającym się świecie spodziewane są bardziej ekstremalne opady deszczu. Zanieczyszczenia klimatyczne, głównie dwutlenek węgla i metan, zatrzymują więcej ciepła w atmosferze, a cieplejsza atmosfera zatrzymuje więcej wilgoci. Powoduje to, że burze zrzucają więcej opadów, co czasami prowadzi do śmierci. Isabella O’Malley, Brittany Peterson i Drew Costley. WYSŁANO: 560 słów, zdjęcia.

DOCHODZENIE W WYBORACH W GRUZJI — Nowa wielka ława przysięgłych, która zasiada w tym tygodniu w Atlancie, prawdopodobnie rozważy, czy zarzuty karne są odpowiednie dla Donalda Trumpa lub jego sojuszników za ich wysiłki na rzecz obalenia jego przegranej w wyborach w Gruzji w 2020 roku. Kate Brumback. WYSŁANO: 1130 słów, fot.

DOKUMENTY KLASYFIKOWANE PRZEZ TRUMPA — prawnicy byłego prezydenta Donalda Trumpa proszą sędziego o odroczenie procesu karnego bez wyznaczenia nowej daty, ponieważ jest on oskarżony o nielegalne gromadzenie tajnych dokumentów w swojej posiadłości na Florydzie. W późnym poniedziałkowym zgłoszeniu obrońcy Trumpa stwierdzili, że sprawa była „nadzwyczajna”, z dużą ilością dokumentów i nagrań do przejrzenia, gdy były prezydent prowadzi wyścig o nominację Republikanów, aby obalić prezydenta Joe Bidena. Wspomnieli o wyzwaniach związanych z wyborem ławników i obawach, czy dostanie sprawiedliwy proces, jeśli zostanie zaplanowany przed wyborami w listopadzie 2024 r. Adriana Gomez Licon. WYSŁANO: 320 słów, zdjęcia.

————————————————-

GŁOSY SPOTLIGHT

————————————————-

ZAGINANY CMENTARZ rdzennych Amerykanów — W ramach ponownego poszukiwania odpowiedzi archeolodzy planowali wznowić kopanie w odległym miejscu dawnej szkoły z internatem dla rdzennych Amerykanów w środkowej Nebrasce, szukając szczątków dzieci, które zmarły tam dziesiątki lat temu. Poszukiwania ukrytego cmentarza zyskały nowe zainteresowanie po odkryciu setek szczątków dzieci w szkołach z internatem rdzennych Amerykanów w USA i Kanadzie od 2021 r. Autorzy: Trisha Ahmed i Charlie Neibergall. WYSŁANO: 620 słów, zdjęcia.

——————————————————-

ROSJA-UKRAINA-WOJNA

——————————————————

Minister energetyki Rosji i Ukrainy — Katastrofalne zawalenie się tamy na południowej Ukrainie sprawiło, że Kijów zaniepokoił się, że Rosja może przeprowadzić atak na elektrownię jądrową w Zaporożu, aby wywołać panikę i stłumić ukraińskie postępy na linii frontu, powiedział minister energii Ukrainy. WYSŁANO: 590 słów, zdjęcia.

————————-———

WIĘCEJ O NATO

—————————-——

NATO-GLANCE — Gdy wojna Rosji z Ukrainą się przeciąga, czym jest NATO i co robi, aby pomóc? WYSŁANO: 830 słów, zdjęcia.

SWEDEN-NATO-EXPLAINER — Wyboista droga Szwecji od neutralności do członkostwa w NATO. WYSŁANO: 1200 słów, zdjęcia.

——————————

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

——————————

PRIME-DAY-SCAMS — Uważaj na oszustwa, ponieważ rozpoczyna się Amazon Prime Day, ostrzegają eksperci. WYSŁANO: 860 słów, zdjęcia.

MUSIC-MADONNA — Madonna dochodzi do siebie po pobycie na OIOM-ie, przekłada daty koncertów w Ameryce Północnej. WYSŁANO: 260 słów, fot.

OBIT-TYLENOL-POISONINGS-SUSPECT — Podejrzany o zatrucie Tylenolem w 1982 roku, które zabiło siedem osób w rejonie Chicago i wywołało ogólnokrajową panikę, zmarł, podała policja. WYSŁANO: 880 słów, fot.

KOSMICZNY TELESKOP-CZARNA DZIURA — Astronomowie odkryli najdalszą jak dotąd czarną dziurę za pomocą Kosmicznego Teleskopu Webba, ale nie oczekuje się, że ten rekord będzie trwały. WYSŁANO: 340 słów, fot.

————————

KRAJOWY

————————

ABORTION-IOWA — legislatura stanu Iowa zbiera się na specjalnej sesji poświęconej wyłącznie ograniczeniom aborcyjnym, podczas której republikańscy prawodawcy będą pracować nad przeforsowaniem nowego zakazu aborcji po mniej więcej sześciu tygodniach ciąży. WYSŁANO: 470 słów.

WYNIKI TESTÓW EDUKACYJNYCH — zgodnie z analizą wyników testów uczniowie w całych Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku szkolnym pozostali w tyle pod względem akademickim, pomimo szeroko zakrojonych wysiłków, aby pomóc im odzyskać siły po niepowodzeniach w nauce spowodowanych pandemią. WYSŁANO: 620 słów, fot.

FALA upałów — nawet mieszkańcy południowo-zachodniej pustyni, przyzwyczajeni do upalnych letnich dni, odczuwają falę ekstremalnych upałów, która uderza w Arizonę, Nevadę, Nowy Meksyk i południową Kalifornię z temperaturami powyżej 100 stopni i ostrzeżeniami o nadmiernym upale. WYSŁANO: 650 słów, zdjęcia.

MICHIGAN-MURDER-SUSPECT-ESCAPE — Władze w zachodniej Montanie schwytały podejrzanego o zabójstwo ze stanu Michigan, który uciekł z aresztu w weekend, zdejmując kajdanki i kajdany na stacji benzynowej podczas transportu w celu postawienia zarzutów. WYSŁANO: 270 słów.

—————————————

MIĘDZYNARODOWY

—————————————

IZRAEL-POLITYKA — izraelscy protestujący zablokowali autostrady prowadzące do Jerozolimy, Hajfy i Tel Awiwu na początku dnia ogólnokrajowych demonstracji przeciwko planowanej przez rząd reformie sądownictwa, która podzieliła naród. WYSŁANO: 390 słów, zdjęcia.

NARODY ZJEDNOCZONE-NARODY-ROZWOJOWE-CELE-W-TANIEJ — W ponurym raporcie ONZ ostrzegła, że ​​przy obecnym tempie globalnego postępu 575 milionów ludzi nadal będzie żyło w skrajnym ubóstwie, a 84 miliony dzieci nie będzie chodzić do szkoły w 2030 – i osiągnięcie równości kobiet i mężczyzn zajmie 286 lat. WYSŁANO: 730 słów, fot.

HONG KONG-JAPONIA-FUKUSHIMA — przywódca Hongkongu ostrzegł, że miasto zakaże produktów morskich z „wielu prefektur”, jeśli Japonia wypuści oczyszczone radioaktywne ścieki do morza. WYSŁANO: 490 słów, fot.

EUROPA-KLIMAT — Protestujący i ustawodawcy zebrali się w parlamencie Unii Europejskiej, gdy blok stoi przed ważnym głosowaniem w sprawie ochrony zagrożonej przyrody i ochrony przed destrukcyjnymi zmianami środowiskowymi, w ramach testu globalnych referencji UE w zakresie klimatu. WYSŁANO: 540 słów, fot.

TAJLANDIA-DROGOWE ZAGROŻENIE — Co najmniej jedna osoba zginęła po zawaleniu się podwyższonej drogi budowanej w stolicy Tajlandii, a dwie inne zostały uznane za zaginione, a ekipy ratownicze nie mogły uzyskać dostępu do miejsca z obawy przed dalszym zawaleniem, poinformowały władze. WYSŁANE: 280 słów.

NOWA ZELANDIA-WULKAN-PRÓBA — Turyści nie otrzymali żadnych ostrzeżeń dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa, zanim wylądowali na najbardziej aktywnym wulkanie Nowej Zelandii przed erupcją w 2019 r., w której zginęły 22 osoby, powiedział prokurator. WYSŁANO: 790 słów, zdjęcia.

———————————————-

BIZNES/GOSPODARKA

———————————————-

RYNKI FINANSOWE — Azjatyckie rynki akcji podążyły za Wall Street w górę przed aktualizacją cen konsumpcyjnych w USA, co do której inwestorzy mają nadzieję, że wykaże, że inflacja spada, zmniejszając potrzebę dalszych podwyżek stóp procentowych. Pisarz biznesowy Joe McDonald. WYSŁANO: 520 słów, zdjęcia.

————————

SPORTY

———————

NORTHWESTERN-FITZGERALD-FIRED — Northwestern zwolnił trenera Pata Fitzgeralda w związku z skandalem, który podał w wątpliwość jego przywództwo w programie i zaszkodził reputacji uniwersytetu po tym, jak niewłaściwie zareagował na zarzuty. WYSŁANE: 870 słów, zdjęcia, dźwięk.

HOME-RUN-DERBY — Vladimir Guerrero Jr. wygrał All-Star Home Run Derby, dorównując tytułowi Vladimira Sr. z 2007 roku i został pierwszym duetem ojciec-syn, który dokonał tego wyczynu. Pisarz baseballowy Ronald Blum. WYSŁANO: 690 słów, zdjęcia.

——————————————

ROZRYWKA/STYL ŻYCIA

——————————————

FILM-MISJA-NIEMOŻLIWA — Z reguły jest tylko tyle miejsc, do których można się udać jako film akcji po tym, jak zostawi się Toma Cruise’a przyczepionego do boku Airbusa A400M i wyrzuci go z samolotu transportowego na wysokości 25 000 stóp. Ale w kinetycznym, szalonym świecie „Mission: Impossible” presja, by wciąż podnosić stawkę — podobnie jak zawsze występująca gwiazda filmów — nigdy się nie kończy. Scenarzysta filmowy Jake Coyle. WYSŁANO: 1260 słów, zdjęć, filmów.

——————————————-

JAK DO NAS DOTRZEĆ

——————————————-

W Centrum Nerwów Lorian Belanger jest dostępny pod numerem 800-845-8450 (wew. 1600). Zdjęcia: Masayo Yoshida (wew. 1900). W przypadku grafiki i materiałów interaktywnych wew. 7636. Rozszerzoną zawartość AP można uzyskać w AP Newsroom. Aby uzyskać dostęp do AP Newsroom i inne kwestie techniczne, napisz na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer 844-777-2006.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *