W przyszłym miesiącu Daniel Dubois zmierzy się z Ołeksandrem Usykiem o zunifikowany tytuł wagi ciężkiej

Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu sportowego, aby otrzymywać najświeższe informacje na temat wszystkiego, od kolarstwa po boks

Zarejestruj się w naszym bezpłatnym sportowym e-mailu, aby otrzymywać najświeższe informacje

Brytyjczyk Daniel Dubois zmierzy się w Polsce w przyszłym miesiącu z mistrzem świata wagi ciężkiej Ołeksandrem Usykiem.

36-letni Ukrainiec Usyk zmierzy się z obowiązkowym pretendentem do federacji WBA, 26-letnim Duboisem, na Tarczynski Arena we Wrocławiu 26 sierpnia.

Były niekwestionowany mistrz wagi cruiser Usyk oderwał tytuły Anthony’emu Joshua w Londynie we wrześniu 2021 roku i wygrał rewanż w sierpniu ubiegłego roku w Arabii Saudyjskiej.

Dubois będzie drugą obroną pasów mistrza świata wagi ciężkiej Usyka w pojedynku ogłoszonym na Twitterze przez Queensbury Promotions Franka Warrena.

Usyk, którego zaplanowane starcie z mistrzem WBC Tysonem Furym na Wembley w kwietniu nie powiodło się z powodu sporów kontraktowych, powiedział po prostu na Instagramie: „Do zobaczenia 26 sierpnia”.

Londyńczyk Dubois, nazywany „Dynamitem”, wygrał 19 ze swoich 20 walk odkąd przeszedł na zawodowstwo w 2017 roku, 18 przez nokaut, przy jednej porażce, z innym brytyjskim zawodnikiem wagi ciężkiej Joe Joyce’em w 2020 roku.

Dubois doznał złamania kości oczodołu i uszkodzenia nerwu lewego oka, gdy został zatrzymany w 10. rundzie przez Joyce’a, ale od tego czasu pokonał czterech przeciwników.

W swoim ostatnim triumfie, na karcie trzeciej walki Fury’ego z Derekiem Chisorą na stadionie Tottenham Hotspur we wrześniu ubiegłego roku, Dubois doszedł do siebie po trzech nokautach w pierwszej rundzie, pokonując Kevina Lerenę z RPA.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *