Fala upałów „Cerberus” przynosi palące temperatury do Europy, a Włochy mają przekroczyć maksima 48 ° C

Aby otrzymywać bezpłatne powiadomienia o najświeższych wiadomościach w czasie rzeczywistym, wysyłane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej, zapisz się do naszych e-maili z najnowszymi wiadomościami

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze bezpłatne e-maile z najnowszymi wiadomościami

Temperatury w basenie Morza Śródziemnego zbliżają się do najwyższych w historii, ponieważ fala upałów ogarnia kontynent europejski.

Obszar wysokiego ciśnienia, nazwany „Cerberus”, spowoduje, że temperatury przekroczą 40 ° C w większości Włoch do środy, a na wyspach Sycylii i Sardynii spodziewana jest temperatura blisko 47-48 ° C.

Najwyższą temperaturę w historii Europy odnotowano na Florydzie w Syrakuzach 11 sierpnia 2021 r., osiągając maksimum 48,8°C.

Prezes Włoskiego Towarzystwa Meteorologicznego, prof. Luca Mercalli, powiedział: „Wiemy, że temperatury będą przekraczać 40 lub 45 stopni Celsjusza.

„Moglibyśmy zbliżyć się do rekordu. Tak czy inaczej, poziomy będą bardzo wysokie”.

Czerwony Krzyż wezwał ludzi do sprawdzania najbardziej narażonych podczas wysokich temperatur.

Ludzie są zachęcani do pozostawania nawodnionym, unikania kofeiny i alkoholu w przypadku oznak udaru cieplnego.

Pojawia się po tym, jak brytyjski turysta upadł i zemdlał przed Koloseum w Rzymie, gdy temperatura osiągnęła dziś ponad 36 ° C.

Przewiduje się, że upalna pogoda utrzyma się nad Morzem Śródziemnym przez około dwa tygodnie.

Oczekuje się, że Włochy zostaną najbardziej dotknięte, a włoski meteorolog Stefano Rossi powiedział La Stampa, że ​​poziom wilgotności na półwyspie oznacza, że ​​temperatury nie spadną poniżej 22°C w nocy.

Jednak fala upałów uderza także we Francję, Niemcy, Hiszpanię i Polskę.

Oczekuje się, że jeszcze w tym tygodniu temperatury w niektórych częściach Hiszpanii osiągną 44°C.

Turysta z Wielkiej Brytanii otrzymuje pomoc w pobliżu Koloseum po tym, jak zemdlał podczas fali upałów we Włoszech

(REUTERA)

Wielka Brytania prawdopodobnie nie zobaczy powrotu upałów do końca tego miesiąca.

Oczekuje się, że ulewne deszcze i burze będą trwać co najmniej do 23 lipca, kiedy dwutygodniowa fala upałów może uderzyć w Wielką Brytanię.

Profesor Richard Betts, klimatolog z Met Office i University of Exeter, powiedział, że alarmujące wzrosty są zgodne z ostrzeżeniami naukowców dotyczącymi dalszego wykorzystywania paliw kopalnych.

Kobieta ochładza się, siedząc w morzu podczas fali upałów we Włoszech, w Neapolu

(REUTERA)

Powiedział BBC: „To wszystko jest wyraźnym przypomnieniem tego, co wiemy od dawna i zobaczymy coraz więcej skrajności, dopóki nie przestaniemy gromadzić większej ilości gazów cieplarnianych w atmosferze”.

Dzieje się tak po tym, jak Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO) ogłosiła, że ​​początek tego miesiąca był najgorętszym tygodniem w historii planety.

WMO stwierdziło w oświadczeniu: „Według wstępnych danych świat miał właśnie najgorętszy tydzień w historii”.

Według badania przeprowadzonego przez Barcelona Institute for Global Health (ISGlobal), fale upałów ostatniego lata mogły przyczynić się do śmierci 60 000 osób w Europie.

Europa doświadczyła najgorętszego lata w historii w 2022 r., naznaczonego falami palących upałów, niszczycielskimi suszami i szalejącymi pożarami lasów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *